Ayetel Kürsi Okunuşu ve Anlamı, Esrarı ve Faydaları

Ayetel Kürsi, Kuranı Kerimde yer alan Bakara Suresinin 255. Ayeti Kerimesi olarak bilinen şifalı sıkıntı gideren bir ayettir.

Ayetel Kürsinin okunması demek, kişinin her türlü sıkıntı, musibet, bela ve de kahırdan kurtulması, içini ve de hayatını ferahlatması demektir. Kişinin işlerinin rast gitmesinde, hayatının dualarındaki gibi olmasında etkili olan bu duanın dinimizde yeri çok ayrıdır. Yazımızın devamında da duanın detaylarına yer vereceğiz.

Ayetel Kürsi Ne Anlama Gelir?

Mutlaka ezberlenmesi gereken, ezberlendiği takdirde kişiye getirileri fazlası ile olan bu duanın anlamında çok derin ayrıntılar gizlenmektedir. Ayetel Kürsinin anlamı gerçekten de oldukça derindir. Bu duada Allah’ın her zaman var olduğu ve de kulunu yalnız bırakmadığı anlatılmaktadır. Allah’tan başka ilahın olmadığını öne süren dua, yine onun hükümdarlığına da değiniştir. Şifa niyetine okunan bu duanın faziletleri yücedir. Ezberleyen kişilere de yararı çok fazladır. Allah’ın yüceliğini vurgulayan bu duanın kullara getirisinin çok fazla olduğu da bir gerçektir.

Ayrıca, sitemizde var olan linklerde yer alan düğüm büyüsü nedir? Yazısına da ulaşabilirsiniz.

Ayetel Kürsi Okumak Önemli Midir?

Ayetel Kürsi duasının okunmasının önemi çok büyüktür. Bu dua sayesinde kulun Allah’a yaklaştığı bilinmektedir. Kötülüklerden ve her türlü şerden korunmaya vesile olan bu duanın dinimizdeki yeri de bir hayli önem arz eder. Önemi ve de anlamı çok büyük olan bu ayetin ezberlenmesi kulların kendisi için çok iyi olacaktır. belalardan koruyan güzelliklere yol açan ayetin ezberlenmesi gerçekten de güzellikleri ardından getirecektir. Bu duanın okunduğu eve şeytanın girmeyeceği ve de yine bu evin her türlü şerden korunacağı bizzat bilinmektedir. Ayetel Kürsinin önemi ve de faziletlerinin say say bitmez derecede olduğunu anlatmaya devam edeceğiz. Sitemizi takipte kalabilir, daha net bilgiler için yazılarımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Ayetel Kürsi Okumak Ne Sağlar?

Ayetel Kürsinin birçok yararı olduğu gibi, bu ayeti okuyan kişilere gelen güzelliklerin de say say bitmeyecek derecede olduğunu belirtmek isteriz. Şimdi de size bu yüce ayetin yararlarının birtakımından bahsetmek isteriz. İşte o yararlar:

 • Ayetel Kürsiyi gece yatmadan önce okuyan kişi ve de bulunduğu ortam, sabaha kadar korunur, kollanır.
 • Bu ayeti okuyan kişiler her an şeytanın şerrinden korunan kimseler olur.
 • Dara düşen kimselerin ferahlamasında direkt olarak yardımcı olan bir duadır.
 • Evden çıkan kişinin bu duayı okuması sonrası, o kişi gün boyunca tüm belalardan ve de kötülüklerden korunur.
 • Duayı okuyan kişiden nazar, kem göz ve de kahır uzak durur.
 • Duayı okumayı sürekli kılan kişiler hayatı boyunca kötülüklerden korunur, güzellikler ve de bereket ile boğulur.
 • Bu duayı okuyan kişinin dilekleri, duaları her zaman gerçek olur, işleri rast gider.
 • Duayı okuyan kişinin ve de sevdiklerinin bedeni de, ruhu da şifa ile dolar.
 • Ayatel kürsi ile yürekler ferahlar, en çözümsüz dertler bile tek tek çözülmeye başlar.

Ve daha saymakla bitmeyecek kadar önemi olan bu duanın bu yararlarının insanlara güzellik kattığını belirtmeliyiz. İyilik, kusursuzluk ve de mucizevi oluşum bu dua ile ortaya çıkmaktadır. Kişilerin şifası olan bu yüce dua ile her kul Allah’ına daha yakın hisseder.

Ayetel Kürsi Her Yerde Okunabilir Mi?

Ayetel Kürsinin okunması için seçilen yerin bu duanın yüceliğine uygun olması elbette ki güzel olacaktır. Ayetlerin seyyidi olarak anılan Ayetel Kürsinin her zaman ve her yerde gönül rahatlığı ile okunabileceği bildirilmiştir. Özellikle de Ayetel Kürsi bir ayettir. O nedenle namazlarda da okunabilmektedir. Özellikle yatağa girildiği vakit bu ayetin okunması, okuyan kişinin sabaha kadar şeytanın şerrinden korunması anlamına gelir. Sıkıntı ve de keder anında bu ayetin okunması demek de, o kişinin en tez vakitte feraha erişmesi demektir. bu çok yüce ve de şifa olan ayetin ezbere bilinmesi demek, kişilerin dillerinde devamlı olarak şifalarını taşıması demek olur.

Ayetel Kürsi Okunmadan Önce Yapılması Gereken Temizlik Nelerdir?

Yüce Allah, Ayetel Kürsi gibi yüce bir ayet ile bizim tüm sıkıntımızı kederimizi ve de derdimizi içimizden de, hayatımızdan da söküp almaktadır. Her dua gibi, Ayetel Kürsi ayetini de okurken kişinin abdestli olması bu duanın kula getirine katkı sağlar. Fakat kişinin imkansızlıkları buna engel olmaz. Ayetel Kürsi istenilen her zaman her durumda okunulabilir. Yalnızca bu duayı okurken temiz bir mekan seçmek, kişinin de bedenen temiz olması, bu duanın etkisinin daha tatmin edici olmasına neden olur.

Ayetel Kürsinin Hatasız Okunması

Ayetel Kürsinin hatasız bir şekilde okunması elbette ki çok güzel bir durumdur. Ezberlendiği sürece herkesin dilinde olması gereken bir ayettir Ayetel Kürsi. O nedenle de ne kadar bu ayeti dile getirirseniz, o kadar hayatınızın güzellikler ve de iyilikler ile geçtiğini kendiniz de göreceksiniz. Elbette Ayetel Kürsi gibi insan hayatını kusursuzlaştıran bir ayetin, kusursuz ve de hatasız bir şekilde okunabilmesi Allah katında güzelliklere tabidir.

Ayetel Kürsi Okumanın Faziletleri Nelerdir?

Ayetel Kürsi okumanın faziletleri kişilerin bu ayeti okudukça ne kadar güzel bir hayata adım atacaklarını net bir şekilde açıklar. Ayetin faziletlerine birkaç örnek verebiliriz:

 • Şeytanın şerrinden devamlı olarak korunmak için Ayetel Kürsi okunmalıdır.
 • Nazara ve de kem göze karşı korur.
 • Namazlardan sonra Ayetel Kürsi okunması menduptur.
 • Geceleri yatmadan önce okunan Ayetel Kürsi, kişiyi sabaha kadar güzellikler ile korur.
 • Dara düşenlerin yüreğine de, derdine de ferahlık verir.
 • Ayeti okuyan kişinin kendisi de, çevresi de her zaman korunur.
 • Bu ayeti okuyanların duaları kabul olur.
 • Bu ayetin okunduğu eve şeytan girmez, kötülükler ise her zaman uzakta olur.
 • Şifa bekleyenlere bu ayet şifa olur.
 • Ayetel Kürsi okuyan kimse kendisini ve de ailesini güvene aşır.
 • Bu ayeti okuyan kişi ve de sevdikleri, ailesi her türlü kötü durumdan korunur.

Bunlar ve de benzeri faziletler ile kişilerin hayatını güzelleştiren, iyileştiren ve de kusursuzlaştıran bu ayetin muhakkak ki okunması en büyük güzellikleri sağlar.

Hangi Niyetlerde Ayetel Kürsi Okunur?

Ayetel Kürsinin okunmasında birçok farklı niyetler söz konusudur her zaman. Ama zaten bir kimse bu duayı okuyor ise, Allah onun dertlerinin tümünü çözüme erdirir, onun yüreğine ve de hayatına ferahlıklar, güzellikler getirir. Hayatınızda ne gibi bir niyet ile bu ayeti okursanız okuyun, Allah her zaman yâr ve de yardımcınız olacaktır.

Büyü Yapıldığında Ayetel Kürsinin Okunması

Kimi durumlarda yapılan herhangi bir büyü sonrasında bu ayet okunmaktadır. Bu kimi hocaya ve de kişinin kendisine, durumun da kendisine göre değişkenlik göstermektedir. Bu esnada konu olan, Ayetel Kürsinin 313 defa okunması olmuştur. Bu konu hakkında en etkili ve de gerçek olan bilgiyi yetkili hocanızdan alabilirsiniz.

Sınavlara Girmeden Önce Ayetel Kürsi Okunma

Sınavlara Girmeden önce Ayetel Kürsi okunması durumunda, Allah bu niyet ile ayeti dile getirenlerin sınavlarını güzel geçirir. Allah, bu ayeti okuyan her kimsenin her derdini çözer, sıkıntısını yüreğinden alır. Güzel bir niyet ve de böylesine derin bir ayet ile değil sınav derdi, en büyük sorunların bile üstesinden gelinebildiğini herkes görecektir. Özellikle de namazlar esnasında etkisini çok muntazam şekilde gösteren bu ayet ile kullar her türlü sıkıntısını ve de sorununu direkt olarak çözecektir. Şifa ve de kusursuzluk getiren bu yüce ayetin anlam derinliğine insek, çıkılmayacak bir yere girdiğimizi fark ederiz. O nedenle, her kulun, böylesine özel ve de mucizevi bir duayı dile getirmesini öneririz.

Bu makaleyle ilgili geri bildirim gönderin.

Ayetel Kürsi Okunuşu ve Anlamı, Esrarı ve Faydaları Sıkça Sorulan Sorular

Konu her ne olursa olsun, Allah gönülden isteyen herkese, her şeyi nasip eder. Özellikle de konu böylesine yüce bir ayeti ezberlemeye geldi ise, kul, Rabbinden yardım istedikten sonra, Allah’ın ona yardımı anında gösterir kendini. Kaldı ki Ayetel Kürsi duasını okumak da, ezberlemek de zor bir şey değildir. İsteyen herkesin bu ezberi başarabileceği de kesindir.

Her derde deva niteliğinde olan bu ayetin okunması sonucunda, kişinin evinin barkının huzur ile dolması, en önemlisi de, beladan ve de kötü musibetlerden korunması kesindir. O nedenle, evini barkını korumak kollamak isteyenlerin bu duayı sıklıkla okuması önerilir her zaman için.

Dürüst ve de gerçekçi olmak gerkirse, Ayetel Kürsi, mucize bir ayettir. Bu ayetin ne kadar çok faydalı olduğu kelimeler ile anlatılabilecek kadar bile olmayabilir belki de. Her derde, sıkıntıya derman olan Ayetel Kürsi duasının çok fazla derecede faydalı olduğunu bilmelisiniz.

Yüreğe, eve, barka, bedene, ruha, her şeye ferahlık ve de şifa veren yine Ayetel Kürsi duasının ta kendisidir. Okudukça feraha erişen kullar, bu ayetin getirdiği huzuru ve de mükemmelliği her an yeniden hisseder.

Bakara suresinin son ayeti olan Ayetel Kürsinin dinimizde çok mühim ve de mucizevi bir büyü olduğunu söylemek isteriz. Bu nedenle de ayetin çok önemli olduğu gerçektir.

Bu Makale Hakkında

Medyum Hocalar
Bu makale Medyum Hocalar tarafından yazılmıştır.
Kategoriler: Dualar
Yazdır
Bu sayfaya 12970 defa erişilmiş.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

22 Evet
17 Hayır

“Ayetel Kürsi Okunuşu ve Anlamı, Esrarı ve Faydaları” için 16 yorum var.

 1. Babamın annemle kopan diyalogları canımı acıyordu bu mevzuyu medyumburak@gmail.com hesabından hocama açtım. Bağlama hamaylı sonrasında medyum Burak hocamın yapımı 10 gün süren büyüsü ile beklemeye koyuldum her geçen gün babamın anneme gözlerimle yeniden âşık olduğunu gözlemledim.

 2. Büyü olayına inanmıyorsanız eğer hiç bu tarz bir olaya yanaşmayın derim. Çünkü medyum Burak hocamızın yaptığı ayırma büyüsü olayına inanmalı içten gelerek söylediklerini de yerine getirmelisiniz. Gönlünüzde inanmamak yatıyorsa eğer tutma şansı da düşük olur bunu bilmelisiniz.

 3. Kızımın hayırlı bir kısmeti olmasını çok istiyordum. Onu hayırsız insanlardan korumak, düzgün insanlara aşık etmek istiyordum. Medyum Burak’a ulaştım tanıdığım aracılığıyla. Kızıma düzgün bir insan bulabilmesi için aşk büyüsü yaptı. Gerçekten de öyle oldu. Kızım şimdi harika birisi ile beraber.

 4. Medyum Burak Bey’e ulaşma nedenim intikamdı. İntikamımı almam için iyi ve kuvvetli, kesin tesir edecek olan bir ayırma büyüsüne ihtiyacım vardı. Hocamız Burak Bey hemen işlemlere başladı. Sonucunu almam iste çok uzun sürmedi. Kendisi artık bir numaralı medyumumdur kesinlikle.

 5. Şimdiye kadar bazı medyumlar tarafından defalarca dolandırıldım. Artık hiçbirine güvenmem inanmam diyordum. Bir arkadaşım vesile oldu medyum Burak ile görüşmeme. İyi ki de arkadaşımı dinlemişim. Daha önce hiç bu kadar bilgili, uzman biriyle görüşmemiştim. Aşk büyüsü konusunda gerçek bir dahi aramaya çekinmeyin boşa vakit kaybetmeyin.

 6. Burak hocanın bu kadar yoğun olduğunu tahmin etmiyordum birkaç kez ulaşma denemelerimin ardından sonunda kendisiyle iletişim kurdum. Derdimi anlattım can kulağı ile dinledi. Bakım ve ayırma büyüsü işlemi sonucunda ben çok memnun kaldım. medyumburak@gmail.com adresine ihtiyaç duyduğumda yazıp iletişim kuruyorum.

 7. Kocam ile aramızda sorunlar var. Ayrılmak istiyorum ama takıntılı bir biçimde bana bağlı. Medyum Burak için bu durumu çözer dediler durmadım medyumburak@gmail.com adresine durumu aktardım. Aramıza soğutma celbi yapmasını rica ettim. O da celbin daha etkili olduğunu söyleyerek direktifimle başlangıç gerçekleştirdi. İyi ki onu tercih etmişim. Eşimin benden uzaklaşmaya başladığını fark etmem uzun sürmedi. Her şey için teşekkürler Medyum Burak.

 8. Mahallemizin yakışıklı oğlanında herkesin gözü var. Genç kızlığımın başlangıcından beri ona fena tutkunum. Çapkınlık yapmasın diye kendime bağlansın istiyorum. Medyum Burak’a durumu anlayınca ilişkimiz adına bağlılık celbini uygun gördü. Başka kızlara bakmıyor artık. Muyluyuz. Teşekkürler Medyum Burak.

 9. Annem ile babamın tartışmaları hane adına huzursuzluk getiriyor. Bizi boğuyor. Anlaşamıyorlar. Annemle konuşunca ayrılmak istediğini söyledi. Medyum Burak ile görüşerek ona ayrılık büyüsü yaptırma konusunda fikir edindim. Ayırma büyüsü başlangıcından son güne kadar görüşmelerimiz sürdü. Artık boşanma davası sonuç buldu. Teşekkürler.

 10. Hala olarak eşimin ablaları çocuklarımız arasında ayrımcılık yapıyor. Bu duruma dayanamıyorum. Kız ve erke ayrımcılığına son çağrısı için Medyum Burak ile görüşme yoluna gittim. Halalar ve çocuklar arasına kurulacak olan bağlılık büyüsü ile işler kolaylaştı. Bağlılık celbi kısas sürede kendini gösterdi. Artık onları görmeye gitmekten zevk alıyoruz. Teşekkürler.

 11. Medyum Burak Hoca arkadaşlarımın önerisi ile çalışmaya başladım, dostlar, gerçekten de memnun kaldım diyebilirim. Kendisinden evliliğimin kurtulması için bağlama büyüsü noktasında, bağlama celbi desteği aldım. Biraz fiyatlı belki ama kesin sonuç veriyor mutlaka deneyin derim.

 12. Medyum Burak Hoca hem dürüst, hem de son derece sözünü eri bir insan. Kendisi ile çalışmak kısmet oldu, ben özel durumumla ilgili olarak, soğutma celbi çalışmasını aldım. Soğutma büyüsü ile bu şekilde çalışma yapmak isteyenlere kesinlikle hocamı tavsiye ederim.

 13. Medyum Burak Hoca dan aldığım, bağlama büyüsü niyeti ile giderek, bağlama celbi çalışmasından hocanın dediği gibi 90 gün içinde gerçekten çok başarılı sonuçlar aldım. Uçarı sevgilim bana ilk günkünden daha sıcak şekilde bağlandı. Hoca ile görüşmek isterseniz, medyumburak@gmail.com ve 0553 371 89 94 iletişim bilgileri.

 14. Medyum Burak Hoca ile kendisine güvenerek ve kişiliğinden emin olarak 90 günlük aşık etme celbi çalışmasına girdim. Gerçekten hocanın özelliklerine hayran kaldım. Ayrıca duaların gücüne inandım ve sonuç almam zor olmadı. medyumburak@gmail.com ve 0553 371 89 94 iletişim bilgilerinden gerçekten sizin de yararlanmanızı öneririm.

 15. Sevdiğim adamla aram açık. Beni istediğim kadar sevmiyor sanırım. Üzülüyorum bu duruma. Bağlanma büyüsü ile bunun mümkün olabileceğini söyleyen Medyum Burak ile görüşme sonrası işleme başlamasını söyledim. Medyum Burak bağlılık celbi işleminde son derece iyi yol kat etti. İyi ki yolum Medyum Burak ile kesişmiş. Her şey için minnettarım.

 16. Kardeşim iş arkadaşları arasında sevilmeyen taraf. Bu durum onu yıpratıyor. Psikolojik olarak iyi değil. Diğerleri ile arasının iyi olması adına medyumburak@gmail.com mailine yazarak Medyum Burak düşüncesini öğrendim. Bağlılık celbi ile durum çözülür görüşü neticesinde vakit kaybetmeden başlangıç yaptı. 3 haftadır kardeşim işine gitmekten keyif alıyor. Teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlama Duası