İfrit, Cin Kabilesi ve Musallat Nedir? Belirtileri, Kurtulma ve Korunma Duaları

İfrit ve musallat konuları, büyü ve cin alemi hakkında en çok merak edilen ve üzerinde de en çok araştırma yapılan konular arasında yer alır.

Bu konu hakkında gerçek bilgi sahibi olmak ve de deneyim kazanmak adına sitemizde kalmanız sizin için büyük önem arz edecektir. Peki, bu çok merak edilen ve de üzerine derin araştırmalar yapılan ifritler nedir? İfritler, tüm cin aleminin en tehlikeli ve de en korkunç, aynı zamanda da en güçlü cinidir. Öyle ki bu cin türünün üzerine dikkat çekmek maksadı ile Doğu kültüründe bu güçlü cinler adına birçok masal türleri vardır. İfritler çok güçlüdürler ve de musallat olduğu kimse üzerinde büyük risk oluştururlar. Bu noktada da, ifrit belirtileri, kurtulma ve korunma duaları pek fazla birey tarafından araştırılmaktadır. Çünkü bu ifritlerden kurtulmak, musallat halindeki insan için pek mühim bir durumdur. Bu nedenle, cin musallatı ya da ifrit gibi güçlü, tehlikeli bir cin türüne dair bir musallatınız söz konusu ise yapmanız gereken tek şey, işinde uzman bir medyumdan yardım almanız olacaktır. Ancak bu konuda bilgi sahibi ve son derece de güvenilir bir medyumun sizi bu durumdan çekip çıkarabileceğini bilmenizi isteriz. Sitemizde derinlemesine bir bilgiye sahip olabilir, kendinizi bu durumun içinden kurtarabilirsiniz. Son derece gerçek ve donanımlı, güvenilir bir site içerisindesiniz. Yazılarımızın devamını okuyarak ufkunuzu genişletebilir, tüm merak ettiklerinize de cevap bulabilirsiniz hızlı bir şekilde.

Bazı din alimleri, işinin ehli olan hocalar ve de medyumlar tarafından edinilen bilgiler, ifritlerin musallat olduğu kişileri ölüm anında bile bırakmadığı bildirilmektedir. İfrit, oldukça kuvvetli ve de kurtulması da çok zor bir cin türüdür. Belirtileri de ancak işinin ehli bir medyum tarafından belirlenebilir. Belirtiler belirlendikten sonra, birisinde ifrit musallatının varlığı kesinleşir. Elbette sonrasında kurtulma ve korunma duaları da hayata geçirilebilir.

Hoca ve alim birinden el almak ne demek?

Hoca ve alim kişilerden el almak konusunda detaylı bilgi için sitemizi İnceleyebilirsiniz.

Cin Kabilesi ve İfritler

Nasıl ki insanlar aleminin bir yaşam alanı, bir topluluğu ve de bir habitatı varsa, cinler aleminin de tıpkı bu şekilde yaşam alanları vardır. Cin kabilesi ve ifritler de kendi topluluklarında, kendilerini temsil ederler. Onlar kendi alemlerinden çıkar, insanlar aleminin içine kolaylıkla girebilirler ve bir insana musallat olmaları da muhakkak ki mümkündür. İşte bunun adı da musallat oluyor.

İfritler içerisinde bulundukları cin kabilesinin en tehlikeli varlıklarıdır. Bu nedenle ifritlerin kendi cin kabilelerinden ayrılıp da, sizin hayatınıza ve de yaşamsal faktörlerinize musallat olmaları sizin için hiç de iyi olmayacaktır. Bu noktada cin ve musallat koruyucu muskalar devreye girmektedir. Cin ve ifritler, cinler aleminin kayda değer varlıklarıdır. Bu alemin içi de, en az insanlar alemi gibi çeşitliliğe ve de kalabalığa sahiptir. Cin kabilesi hakkında araştırmalar yapılmaktadır ve işinde uzman olan medyumlar, bu kabileler ve alemler hakkında yeterli bilgiye sahiptirler. Bilgi edinebilmeniz ya da var olan bir musallattan tamamı ile kurtulabilmeniz için gerekli olan tek şey, uzman bir medyum ile çalışmanız olacaktır.

Musallat Nedir?

Musallat hiç şüphesiz ki insanlar alemindeki her bireyin muhakkak ki bir kez bile olsa başına gelen, hiç hoş bir durum olmayan ve acilen bu durumdan herkesin kurtulması gereken bir hâldir. Musallat şüpheniz ya da musallat belirtileriniz varsa, öncelikle musallatın ne demek olduğunu bilmeniz şarttır. Farklı alemlerde, daha doğrusu kendi alemlerinde yaşayan cinlerin ve o cinlerin en kuvvetli ve tehlikeli olanları ifritlerin sizlerin hayatına müdahalede bulunmaları ve size de yaşanılması zor bir hayat sunmaları musallatın bir tanımıdır. Musallata maruz kaldığınıza dair herhangi bir şüpheniz varsa, hiçbir şekilde zaman kaybetmeden muhakkak ki bir medyumdan yardım almalısınız. Ama dikkatli olmalısınız ki, çalışma yapacak olduğunuz medyumun kesinlikle işinin ehli olması, bu konularda da üstün başarılar sağlamış olması şarttır aksi takdirde kurtulacağım derken başınıza daha ciddi problemler açabilme ihtimaliniz söz konusudur.

Cin musallat belirtileri her zaman insanları endişelendiren ve de onları tedirgin eden konular olmuştur. Cinler ve ifritler genellikle zayıf korunması zor bir insana musallat olur. o kişide öncelikle his olarak var olan cinler, sonrasında insanın yaşamsal faktörlerine de etki eder.

Peki, cin musallatından nasıl korunur, cinden korunma duaları nelerdir, cinlerin şerrinden korunmak için okunacak sureler nasıl okunur? Elbette ki bu soruların tümünün bir cevabı vardır. Ancak bunları size uygulayacak ve anlatacak olan kişiler elbette ki işinin ehli medyumlardır, hocalardır.

Cin ve İfritler Neden Musallat Olur?

Cinler ve ifritler insanlara musallat olmaya meyilli varlıklardır. Önce insanların hayatına korku ve ürpertici bir his olarak giren bu varlıklar, daha sonralarda da onlara vesvese gibi kötü bildirilerde bulunurlar. İnsanlar var olmadan önce yeryüzünde hakimiyete sahip olan cinler, daha sonra insanların varlıklarından oldukça rahatsızlık duymuşlardır. Yeryüzünü sahiplenen bu cinler, insanların varlıklarını yok edene kadar uğraşabilen varlıklardır.

Kafir cinler insanlardan varoluşlarından beri zaten rahatsızlık ve nefret duymaktadırlar. Hal böyle olunca, insanların aslında özellikle bir şey yapmalarına gerek kalmamış, cinler onlara musallat olmaya meyilli bir hal almışlardır. Tabii ki cinlerin her insana musallat olma gibi durumları yoktur. Ancak bazı insanlar bu duruma müsaitlerdir. Bu noktada da o insanların ifrit ve musallat durumunda ne yapmaları gerektiğini bilmeleri şarttır. İfrit belirtileri aslında kendini gösterir ve bunun için kurtulma ve korunma duaları vardır.

Tüm bunların yanı sıra sitemizden hoca ve alim birbirinden el almak ne demek, cin sahiplenmesinin belirtileri gibi sorularınızın cevabını da sitemizden edinebilirsiniz.

Cin Musallatı Belirtileri Nasıl Anlaşılır?

Cin kabilesi ve musallat nedir, cin musallatı belirtileri nasıl anlaşılır gibi soruların cevapları internet siteleri başta olmak üzere birçok yerde aranmaktadır. Öncelikle sitemizde musallat nedir sorusunun cevabının üzerinde durduk ve sonrasında da cinlerin, istedikleri kişiye kolaylıkla musallat olabileceklerini bildirdik. Cin ve ifritler neden musallat olur ve oldukları zaman da bu durumun belirtileri nelerdir gelin maddeler halinde bu soruyu yanıtlayalım:

 • Musallat olan cin vakası durumu içerisindeyseniz, bedeninizde ve ruhunuzda sürekli bir korku, ürperme ve endişe duyabilirsiniz.
 • Vesveseyi devamlı olarak üzerinizde hissedebilirsiniz.
 • İbadetlerinizi terk eder, kendinizi imansızlığa adarsınız.
 • İntihar etme veyahut en basiti, kendinize ufak da olsa zararlar verme gibi düşünceler içerisinde olursunuz.

Tüm bunların yanı sıra daha öznel ve kişiden kişiye değişen musallat özellikleri de vardır.

Cin Musallatından Nasıl Korunur?

İfritler ve de cinler insana musallat olduğunda, kişi ufak da olsa bir şüphe, bir belirti duyduğunda hiç zaman kaybetmeden bu işin ehli bir medyum ile çalışmaya başlamalıdır. Modern zamanda işinin ehli bir medyumun sizi kolaylık ile cin musallatından kurtaracağını müjdeleyebiliriz. Cin ve musallat koruyucu muska gibi, bunlar için okunacak bazı dualar gibi çözümler mevcuttur.

Şifa bulmak ve bu korkudan, bu riskten uzaklaşmak isteyenler için çare bulan kudretli medyum hocalardan en kısa zamanda destek almanız önerilmektedir. Cin ve musallat gibi illetler için tılsımat-ı kur’aniye işinin ehli kimseler tarafından cinlerin musallat olduğu kimselere yardımcı olabilmektedir.

Birini kendine bağlamak için okunacak dualara yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Cinden Korunma Duaları Nelerdir?

İslam dinimizde var olan bazı dualar cinlerden, ifritlerden ve herhangi bir musallattan korunmanız için kesinlikle yeterli olabilmektedir. O dualardan bazıları şunlardır:

 • Fatiha Suresi
 • Ayetel Kürsi
 • Amenerreasulü
 • İhlas Suresi
 • Felak Suresi
 • Nas Suresi
 • Cin Suresi

Cinlerin Şerrinden Korunmak İçin Okunacak Sureler

Cinlerden ve musallatından korunmak için okuyabileceğiniz dualar mevcutken, aynı zamanda da tüm bunlar için okuyabileceğiniz sureler de mevcuttur. Örneğin Felak Suresi. Felak Suresi’nin okunuşu ve Türkçe Meali şöyledir:

 • Bismillahirrahmânirrahîm.
 • Kul e’ûzü birabbil felak
 • Min şerri mâ halak
 • Ve min şerri ğasikın izâ vekab
 • Ve min şerrinneffâsâti fil’ukad
 • Ve min şerri hâsidin izâ hased

Anlamı: Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın adıyla. 1- De ki: ben, karanlığı yarıp sabahı ortaya çıkaran Rabbe sığınırım, 2- Yarattığı şeylerin şerrinden, 3- Karanlığı çöktüğü zaman gecenin şerrinden, 4- Düğümlere üfleyenlerin şerrinden, 5- Ve hased ettiği zaman hasedçinin şerrinden. (Allah’a sığınırım).

Nas Suresi’nin okunuşu ve meali:

 • Bismillâhi’r-Rahmâni’r-Rahîm.
 • Gul e’ûzu bi-Rabbi’n-nâs.
 • Meliki’n-nâs.
 • İlâhi’n-nâs.
 • Min şerri’l-vesvâsi’l-hânnâs.
 • Ellezî yuvesvisu fî sudûri’n-nâs.
 • Mine’l-cinneti ve’n-nâs.

Anlamı: Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın adıyla. 1- De ki: İnsanların Rabbine sığınırım. 2- İnsanların malikine, 3- İnsanların (gerçek) ilahına; 4- İnsanlara kötü şeyler fısıldayan o sinsi vesvesecinin şerrinden. 5- O ki, insanların göğüslerine (kötü düşünce, şüphe) vesvese verir. 6- Gerek cin, gerekse insanlardan (olan vesvesecilerin şerrinden Allah’a sığınırım.)

Bu makaleyle ilgili geri bildirim gönderin.

İfrit, Cin Kabilesi ve Musallat Nedir? Belirtileri, Kurtulma ve Korunma Duaları Sıkça Sorulan Sorular

Hayır, cinler herkese musallat olmazlar. Ancak düşkünlük, zayıflık, büyük korku, aşırı öfke ve de ciddi kötülükler halindeki insanlara ya da cinler alemine rahatsızlık veren insanlara musallat olur, onların başına da ciddi dertler açabilirler. Ancak tüm bunlardan uzak kimselere musallat olunduğu çok nadir görülmüştür.

İfritler, cinler aleminin en tehlikeli ve en kuvvetli cin türleridir. Cinler de insanlar gibi kendi aralarında belirli özelliklere göre ayrılmaktadırlar. Bu ayrıma göre ifritler, cinler aleminin en tehlike yaratan ve de en kuvvetli bir musallat gücüne sahip olan cin türüdür. Öyle ki onların musallatı ölüme sebep olabilir.

Musallat belirtilerinin en belirgin olanları kesinlikle ibadet uzaklığı, iç sıkıntısı, derin mutsuzluk ve hüzün gibi duygusal hislerdir. Bedensel hislere gelecek olursak da, boğulma hissi, uyuşukluk, sesler duyma, şiddete başvurma gibi belirtileri mevcuttur. Bu ve bunlar gibi daha birçok olumsuz belirtiye sahip olduğunuz noktada bir medyuma başvurmalısınız.

Eğer ki bir cin musallatının tam içerisinde hissediyorsanız kendinizi, hiç zaman kaybetmeden bir medyum ile görüşme sağlamanızı öneririz. Bu sayede işinin ehli olan bir medyum sizi bu musallat halinden kurtaracaktır. Yaşanması çok zor ve yıpratıcı olan bu musallat durumu, kesinlikle çözümsüz değildir. İyi bir medyum sizi kurtarabilir.

Cinlerden ve onların varlıklarının tümünden kurtulmak ve korunmak için bazı duaları kendinize okuyabilirsiniz. Fatiha, Ayetel Kürsi, Nas, Felak gibi bazı dualar bu nokta da büyük oranda güce sahiptir. Bu duaları gün içinde sıklıkla okuyarak kendinizi kötü musallatlardan da korumanız daima mümkün olabilecektir.

Bu Makale Hakkında

Medyum Hocalar
Bu makale Medyum Hocalar tarafından yazılmıştır.
Kategoriler: Gizli İlimler
Yazdır
Bu sayfaya 3360 defa erişilmiş.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

8 Evet
4 Hayır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir