Ayetel Kürsi Fazileti, Esrarı ve Sırları Bilinmeyen Gizemi Nedir?

Ayetel Kürsi , Allah’ın kendini ifade ettiği ayet olarak bilinen, faziletleri oldukça fazla olan özel oldukça şifalı bir ayettir.

Çok anlamlı, çok yararlı ve de kişinin hayatına şifa getiren bu ayetin önemi çok fazladır. Bu ayet, Bakara Suresinin de içerisinde bulunduğu için, ayriyeten büyük bir önem arz eder. Ayetel Kürsi’nin hayatın her alanında kişiye büyük iyilikler ve de güzellikler kattığını bilmeyen yoktur. Özellikle de okuyan kişiyi koruyan, onu her türlü şerden, beladan ve de kötülüklerden sakınan bu ayet, ezberleyen kişiler tarafından her zaman okunmalıdır. Ayetel Kürsinin okunmasında dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Her dua gibi Ayetet Kürsinin de aslına uygun bir biçimde telaffuz edilmeye gayret edilmesi önem arz eder.

Kilit büyüsü nedir? Bunu yazımıza tıklayarak araştırabilirsiniz.

Ayetetel Kürsinin Okunuşu Nedir?

Aşağıda yer alan yazımızda, Ayelet Kürsinin okunuşu ve anlamı verilmiştir:

Ayetel Kürsinin Okunuşu;

Bismillahirrahmânirrahîm.

255- Allâhü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm, lâ te’huzühu sinetün velâ nevm,

lehu mâ fissemâvâti ve ma fil’ard, men zellezi yeşfeu indehu illâ bi’iznih,

ya’lemü mâ beyne eydiyhim vemâ halfehüm,

velâ yü-hîtûne bi’şey’im min ilmihî illâ bima şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel’ard,

velâ yeûdühû hıfzuhümâ ve hüvel aliyyül azim.

Ayetel Kürsinin Anlamı;

Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın ismiyle.

255- Allah’dan başka hiç bir ilah yoktur. O, daima yaşayan, daima duran,

bütün varlıkları ayakta tutandır. O’nu ne gaflet basar, ne de uyku.

Göklerdeki ve yerdeki herşey O’nundur. O’nun izni olmadan huzurunda şefaat etmek kimin haddine! Onların önlerinde ve arkalarında ne varsa hepsini bilir.

Onlar ise, O’nun dilediği kadarından başka ilminden hiçbir şey kavrayamazlar

O’nun hükümdarlığı, bütün gökleri ve yeri kucaklamıştır. Her ikisini görüp gözetmek,

ona bir ağırlık da vermez. O, çok yüce, çok büyüktür.

 

Ayetel Kürsinin Faziletleri Nelerdir?

Ayetel Kürsinin faziletleri çok fazladır ve de derindir. Bu ayetin dinimizde çok derin anlamları vardır. Tabii bir de faziletleri. Şimdi de bu faziletlerden en önemli birkaçına yer verelim:

 • Namazların farzlarından sonra Ayetel Kürsi okunması, kişiyi cennete hazırlar.
 • Ayetel Kürsi okunan evde sıkıntı, dert, keder olmaz, güzellik, ferahlık, bereket olur.
 • Bu ayeti okuyan kimsenin mutluluğu daim olur, işleri de daima rast gider.
 • Gece uyumadan önce okunan Ayetel Kürsi, okuyan kişiyi gece boyunca korur.
 • Evden çıkarken okunan Ayetel Kürsi ile kişi tüm gün kazadan, beladan ve de sıkıntıdan uzak olur.
 • Ayetel Kürsi okuyan kişiye ve de ailesine, sevdiklerine zarar gelmez, huzur ve güzellikler onlar ile beraber olur.

Ayetel Kürsi Sabah Okunduğunda Ne Olur?

Ayetel Kürsinin sabah kalkıp okunması demek, o kişinin gün boyunca şeytanın şerrinden ve de tüm kötülüklerden korunması demektir. örneğin kişi yeni bir güne başladığı anda dilinde Ayetel Kürsi olursa, Allah tüm gününü ona güzel kılar, onu şeytanın şerrinden korur. Sadece onu değil, tüm sevdiklerini ve de ailesini de yüce Allah kötülüklerden korur.

Ayetel Kürsi Gece Okunduğunda Ne Olur?

Ayetel Kürsinin gece okunması durumunda, Allah, o ayeti okuyan kulunun her daim yanındadır. Aslına bakıldığı zaman bu yüce ayeti okumak için zamanın önemi yoktur. Kişi zaten böyle bir mucizevi güzellikler getiren ayeti her an okumalıdır. Kulun hayatının kusursuz bir hale gelmesine katkı sağlayan bu ayetin her zaman dilde olması da önem arz eder.

Ayetel Kürsi Yatarken Okunduğunda Ne Olur?

Ayetel Kürsinin yatmadan önce okunması demek, yüze Rabbimizin gece boyunca kulunu koruması demektir. Günün her saatini güzel ve de kusursuz geçirmenin bir sırrıdır bu ayet. O nedenle de sadece gece için değil, günün her anında okunmalıdır. Şeytanın şerrinden, her türlü kötülükten kulunu koruyan Rabbimiz, bu ayetin içerisinde kendi ilahlığını da kullarına anlatmış, belirtmiştir. Ayetel Kürsi günün her saatinde ayrı bir güzellik, ayrı bir ferahlık ile kulları rahata eriştirir. Allah bu ayeti okuyanların her zaman yardımcısıdır ve bu ayeti okuyanlar güzellikler ile donanır, mutluluğa erişir.

Ayetel Kürsi Hangi Sırlara Sahiptir?

Ayetel Kürsinin gücü ve etkisi net bir şekilde dinimizde kendisini belli etmiştir. Bakara Suresinin içerisinde yer alan bu yüce ayetin önemi ve de faziletleri çok fazladır. Şimdi ise, Ayetel Kürsinin sırları ve de bilgilerine değineceğiz:

 • Ayetel Kürsi indiği zaman dünyada var olan putlar ve de krallar yere düşmüştür.
 • Üzüntü anında okunan bir Ayetel Kürsi, kişinin o ve tüm sıkıntılarını, kederleini yok eder.
 • Ayetel Kürsi okuyan bir kulun Allah katında muhafaza edilmesi bir gerçektir.
 • Ayetel Kürsi, Kuranı Kerim’in dörtte biridir.
 • Ayetel Kürsi okunmuş olan eve şeytan girmez.
 • Ayetel Kürsiyi her gün düzenli olarak okumayı başaran kişinin geçmiş günahları silinir.

Web sitemizde ip büyüsü nedir? Sorusunun cevabını alabilirsiniz.

Ayetel Kürsinin 41 Defa Okunması

Ayetel Kürsinin 41 defa okunması durumunda kişi birçok güzelliğe, fazilete, iyiliğe kavuşur.  Ayeti 41 defa okuyan kişi tüm kötülüklerden korunurken, aynı zamanda da kişinin ailesi de bu kötülüklerden korunur. Gece yatmadan önce 41 defa Ayetel Kürsi okuyan kimsenin gece boyunca Allah tarafından korunduğu bilinir.

Ayetel Kürsinin 50 Defa Okunması

Ayetel Kürsinin 50 defa okunması, yine o kulun binlerce güzellik ile karşı karşıya gelmesi durumudur. Bu sayede elde edilen faydalar bir hayli fazladır. Ayetel Kürsi başlı başına mucizeler yaratan bir ayet iken bir de bu ayeti birden fazla ve belli sayılar kadar okuyunca, kişinin tamamı ile mükemmel bir hayata erişmesi imkânlı hal alır. Bu ayeti okuyan kimsenin başına bela, sıkıntı, dert ve de keder gelmez. Kişi her zaman korunuz ve de kollanır. Gün içinde bu kişi daima işi rast giden insan olur.

Ayetel Kürsinin 313 Defa Okunması

Ayetel Kürsinin 313 defa okunması durumunun birçok yararının ve de büyük faydalarının olduğunu söylememiz gerekir. Allah katında cennetlik olur o kul. Aynı zamanda da 313 defa Ayetel Kürsi okunup, bir nimete üflenirse, evin bereketi ve de huzuru artar. Hehrangi bir işin ve de durumun güzellik ile sonuçlanması için 313 defa Ayetel Kürsi okunması tek başına bile yeterli olan bir durumdur.

Ayetel Kürsi Okunurken Nelere Dikkat Edilmeli

Ezberlenmesi gereken ve bu durum ile beraber kişiye güzellikler getiren Ayetel Kürsinin faziletleri çok fazladır. Aynı zamanda da elbette ki bu ayet çok ciddiye alınmalı, mümkün olduğu kadar da usulüne uygun okunmalıdır. Örneğin, Ayetel Kürsinin okunacağı oda temiz olsa, bu tabii ki de daha güzel bir sonuç ortaya çıkarır. Ama elbette koşullar bazen kişinin seçebileceği gibi olmayabilir. Ayetel Kürsi gibi önem arz eden bir ayet, kişinin her zaman hayatında inanılmaz derecede önemli ve de güzel sonuçlar ortaya koyar. Elimizde de böylesine nimetten bir ayet var iken, kişinin bu ayeti ezbere okuması, çok güzel bir vazife olacaktır. Yüce Rabbimizin bize bahşettiği bu yüze ayetin kişinin hayatına kattıklarını herkes bilse, tabii ki de herkes bu duayı ezberlemek adına elinden gelenin de fazlasını yapar. O nedenle bu ayetin yüceliğini bilemek, bildirmek de ayrı bir sevap olacaktır insanoğlu için.

Bu makaleyle ilgili geri bildirim gönderin.

Ayetel Kürsi Fazileti, Esrarı ve Sırları Bilinmeyen Gizemi Nedir? Sıkça Sorulan Sorular

Ayetel Kürsi Kur'an-ı Kerim'in ikinci suresi el- Bakara Suresi'nde geçer. Surenin 255. Ayeti olmaktadır. Bu ayeti en önemli kılan binlerce fazilet ve de fayda vardır. Dinimizde yeri her zaman ayrı olan bu sure, Kur’an-ı Kerim’in dörtte biri olarak anılmaktadır.

Ayetel Kürsi dinimizde çok önem arz eden bir ayettir. Bununla beraber, bu ayeti her gün okumaya gayret edenleri Allah görür. Bu güzel kullarının da geçmiş günahlarını siler. Aynı zamanda da Ayetel Kürsiyi her gün dile getiren kişiler, üstün bir zikir yapmış da olurlar.

Ayetel Kürsi bin bereket, bin güzellik, bin şifa verir. Onu okuyanın kalbi de, evi de, bedeni de, ruhu da güzelliğe, iyiliğe, şifaya erişir. Aynı zamanda da bu ayeti okuyan daima şeytanın şerrinden uzak olur. Mutlu, şifa dolu ve de güzellikler ile kuşanmış olan bir hayatın sırrı bu ayetten geçer.

Evet, Ayetel Kürsi 170 defa okunabilir. Bu ayeti 170 defa okuyan kimsenin Allah yâr ve de yardımcısı olur. Her işinin rast gitmesine yardım eden Allah, bu kullarına zorluk vermez, sıkıntı da çektirmez. Aynı zamanda bu ayet, 170 defa okuyan kimsenin rızkı genişler, kalbi ferahlar. Arzularına, isteklerine, en kadim dualarına tez zamanla ulaşmak isteyenler, mutlaka bu sureyi 170 defa okumanın ayrıcalığını yaşamalıdır.

Bu Makale Hakkında

Medyum Hocalar
Bu makale Medyum Hocalar tarafından yazılmıştır.
Kategoriler: Dualar
Yazdır
Bu sayfaya 78973 defa erişilmiş.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

33 Evet
18 Hayır

“Ayetel Kürsi Fazileti, Esrarı ve Sırları Bilinmeyen Gizemi Nedir?” için 16 yorum var.

 1. Kişiye özel çalışmalar da anlattığınız her şeyin aranız da kalacağını hocamız ile konuşmanızın sonucunda yapılan büyü ile mutlak sonuç elde edeceğinizi bilmelisiniz. Konu kim olursa olsun medyum Burak bana destek olduğu gibi sizlere de yardımcı olacak çözüme ulaştıracaktır.

 2. Kızımın sevmediğim bir arkadaşı vardı iyi olduğunu düşünmüyordum onu kötüye sürüklemesin diye bir soğutma celbi yaptırmaya karar verdim. Bunu en iyi yapacak olan insanın medyum Burak hocamız olduğunu da biliyordum onu tercih ettiğim için iyi ki diyorum

 3. Uzun yıllardır evli olan bir çifti ayırmak çok istiyordum. Bunun için say say bitmeyecek de sebeplerim vardı gerçekten. Medyum Burak ile tanışınca, yıllardır boşuna beklediğimi fark ettim. Kendisi sorunu hemen bir ayırma büyüsüyle çözdü. Medyumumuz gerçekten işinin ehli birisiymiş. Çok teşekkürler.

 4. Evliliğim bitme aşamasındaydı hocamın uyguladığı bağlama büyüsü sayesinde eşim bana tapar oldu. Şuan ki bütün mutluluğumu hocama borçluyum. Evliliğinizde yolunda gitmeyen bir şeyler varsa düzeltmek için sizde yaptırabilirsiniz. İletişim için 0553 371 89 94’ü arayabilir, hocamızla konuşabilirsiniz.

 5. Benim gibi siz de medyumlara çok paralar kaptırdıysanız bu defa yanılmayacağınızı söyleyebilirim. Birkaç yerde medyum Burak’ın aşık etme celbi işleminde çok başarılı olduğunu duymuştum. Bunca insanın memnuniyeti beni umutlandırdı. Tutma şansı o kadar çok ki bunu bilmek bile insana yetiyor. Fiyat konusunda da memnun kaldım.

 6. Terk eden sevgilimin dönmesi için Burak hocadan yardım istedim. Kendisini epey zamandır tanıyorum. İşlemleri ve bakımları hakkında bilgiliyim. Bana memnun edici sonuçlar verdi umarım sizde memnun kalırsınız. Aşk büyüsü işlemi hala etkisini koruyor Allah razı olsun.

 7. Lise aşkımın arkadaşını seviyorum. Aniden gerçekleşen bu aşk ile yanıyorum. Medyum Burak’ın bu konularda ününü duymam ile harekete geçmem bir oldu. Aşık etme hamaylı işlemi için karşı taraf üzerinde işleme başladı. İyi ki böyle bir tercih yapmışım. 2 hafta içinde ondan evlilik teklifi alınca şaşkınlığımı engelleyemiyorum. Teşekkürler Medyum Burak.

 8. Komşumuzun oğluyla olan ilişkim bitti. Ailece görüştüğümüz için bu bizim için çok zor oluyor ve unutamıyorum da. Sevgimizin canlanması için aşk hamaylı işlemini yapabilir mi sorusu için Medyum Burak’ı aradım. 0553 371 89 94 numaralı telefonu bana ilettiği için arkadaşıma minnet besliyorum. İyi ki varsın Medyum Burak.

 9. Sevdiğim adam başkası ile görüşüyormuş. Bunun duyunca yıkıldım. Üniversite arkadaşımın verdiği 0553 371 89 94 numarayı aramamla hayatım değişti. Aşk büyüsü ile onu kendime bağlayabileceğimi duyunca sevindim. Medyum Burak hemen işe koyuldu. Kısa zamanda birliktelik teklifi aldım. Aşk celbi için minnet duyuyorum Medyum Burak.

 10. Eşimin bir süredir bana çok soğuk davranması gerçekten üzüldüğüm bir durumdu. Ben de ne bağlama büyüsü yaptırmaya karar verdim. İnternet üzerinden inceleme yaparak bu konuda hoca aramaya başladım. Medyum Burak hakkında yorumlar dikkatimi çekti. Ben de aradım ve bağlama celbi ile bana son derece yardımcı oldu.

 11. Merhabalar, medyum Burak Hoca ile bağlama hamaylı çalışması yaptık ve yetkinliğinden, gösterdiği özenden çok memnun kaldım. Ne zamandır bağlama büyüsü desteği almak istiyordum kısmetim iyi gitti, en doğru insanı buldum. medyumburak@gmail.com adresinden de kolayca yararlandım.

 12. Arkadaşlar, size önerim, medyum arıyorsanız medyum Burak Hoca ile çalışmalısınız. Kendisinden aşık etme hamaylı konusunda destek aldım. Çok memnunum ve yine destek almak niyetim var. medyumburak@gmail.com ve 0553 371 89 94 iletişim bilgileri.

 13. Oğlumun asla sevmediğim, ailemize asla yakışmayan gelinimizden kurtulması için ayırma büyüsü yardımı almak istiyordum. Dostlarımdan el altından yani bizimkilere belli etmeden Burak Hoca nın numarasını aldım. Nasıl kıymetli bir insan, vergi levhası olan dürüst bir hoca. Ayırma celbi ile oğlumu kurtardı.

 14. Güzellikleri yaşamak, sevdiğimin de beni sevmesini sağlamak için karşılıksız bir aşk yerine aşk büyüsü ile yol almak hayalimdi. Burak Hoca aşık etme celbi ile hayallerimi kesinlikle gerçeğe dönüştürdü. Hem de 3 ayda bunu yaptı. Mutlaka siz de bir arayın kendisini. medyumburak@gmail.com ve 0553 371 89 94 bilgileridir.

 15. Sevdiğim adam bana çok despot davranmaya başladı. Dayanamıyorum. Tutkulu bir aşık olmasından dolayı soğutma büyüsü tercihinde bulunma planındayım. Medyum Burak ile tanışmamız halam sayesinde oldu. Soğutma hamaylı işlemine başladı. Üçüncü on günlük dua okuma sırasında her şet kopmaya başladı. İyi ki varsın Medyum Burak.

 16. Kardeşimin görüştüğü kızın ailesi çok despot. Kardeşimi ele geçirmişler. Acilen bir şeyler yapmalıyım derken yolum Medyum Burak ile kesişti. Bağlılık büyü seçeneği ile kardeşimin bize olan bağlılığını arttırma tercihinde bulunduk. İyi ki Medyum Burak ile yanışmışız. Artık ailemizdeki bağlar gayet kuvvetli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir