İfrit ve Cin Musallatı Nasıl Olur, Nasıl Anlaşılır?

İfrit ve cin nedir, cin musallatı nasıl olur, cin musallatı nasıl anlaşılır, cinden korunmak için yapılması gerekenler nelerdir?

 

İfrit ve cinler hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için yazımızı okuyabilirsiniz.

 

İfrit ve cin musallatı vakaları çok eski zamandan bu yana, günümüzde hala sıklıkla görülen bir musallat türüdür. Günümüzde büyü ve benzeri uygulamalar ile haşır neşir olanlar bir yandan da cin ve ifrit musallatlarıyla da ilgilenmektedirler. Çünkü cin ve ifrit musallatına maruz kalanlar ya da bu durumdan şüphelenenler de çok sıktır. İfrit ve cin musallatı nasıl olur, nasıl anlaşılır gibi soruların cevabına sitemizdeki kesin sonuçlardan ulaşabilir, kendinizi bir nevi daha iyi hissedebilir ve çözüme biraz daha yaklaşabilirsiniz.

 

İslam dininde ve dünya üzerinde var olan birçok dinde cin ve ifrit musallatı görülmekte ve de belirtilmektedir. Asr-ı saadette cinler, insanlar ile beraber yeryüzünde yaşayan varlıklardır. Ama elbette ki nasıl insanlar alemi vardır, onların da bir alemi vardır ki bu da cinler alemidir. İşte cinler aleminin de içinde belirli özelliklere sahip olan cinler vardır. İfritler de, bu cinler aleminde yer alan en kuvvetli ve de en tehlikeli cin türleridir.

 

Karı koca arasını yapmak için muhabbet büyüsü hakkında detaylı bilgiler sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

İfrit ve Cin Nedir?

 

Öncelikle bu bilgilendirici yazımıza cin nedir sorusu ile başlamamız daha açıklayıcı olacaktır. Cinler daha insan alemi var olmadan bile kendi alemleri olan ve bu alemlerinde de yaşayan insanüstü varlıklardır.  İslami kaynaklarda ve diğer dinlere ait olan diğer kaynaklarda da cinlerin varlıkları herhangi bir şekilde inkar edilmemektedir. Öyle ki, onların belli bir varlık hayatı ve toplulukları bile mevcuttur. Kendi aralarında türleri ve o türlere ait de özellikleri vardır.

 

Cinlerin kabilesi ve yaşamları kimi insan toplulukları tarafından merak edilmektedir ve araştırılmaktadır. Ancak şunu hiçbir zaman unutmamalısınız ki, nasıl bir insan kendi topluluğunu ve kendisini dış etkenlerden korursa, cinlerin de böyle özellikleri vardır. Onların da bir varlık olduğunu ve kesinlikle rahatsız edilmemeleri gerektiklerini bilmemiz bizler için iyi olacaktır. İfrit ve cinler insanlara musallat olmaya meyilli varlıklar olduğundan, bazı insanların zayıf anlarını kollamaktadırlar. Öyle ki, hem ruhsal hem de fiziksel olarak biraz bile olsa çöküntü yaşayan insanlardan güç alabilmektedirler.

Cin Musallatı Nasıl Olur?

 

Cin musallatı günümüzde neredeyse herkesin çok üzerinde durmak dahi istemediği bir konudur. İnsanlar bu tür vakalara karşı büyük bir çekince duymaktadırlar.  Asr-ı Saadette de cinler insanlara hem ruhen hem de bedenen ciddi saldırılar yapabilmekteydiler. Şimdi de durum bu şekilde devam etmektedir. Bir cinin, özellikle de bir ifritin size musallat olması çok olağan bir durumdur ve ne yazık ki bu mümkündür. Üzerinizdeki olumsuz etkiler ve ciddi sonuçlar doğrultusunda böyle bir risk altında olmanız mümkündür.

Cinler İnsana Nasıl Musallat Olur?

 

Çok eski zamanlardan bu yana hala daha cinlerin insanlara musallat olabildikleri görülmektedir ve bilinmektedir. Bir çok dini kaynaklarda var olan cinler, i̇slami kaynaklarda da kendilerini göstermektedirler. Günümüzde hala insanların büyük bir tedirginlik ile bu konuyla ilgilendikleri görülmektedir. Cinler tabii ki de her insana kolaylıkla musallat olmazlar. Ancak duygusal açıkları olan ya da büyük bir boşluk içerisinde olan insanlara, zayıf ve son derece tek başına kalan, çöküntü de olan insanlara kolaylıkla ve isteyerek musallat oldukları bilinmektedir.

 

Açıkçası cinler manevi yönden büyük bir zayıflık içerisinde olan ve büyük bir boşluk taşıyan kişileri etkisi altına alarak onlara musallat olur. Musallat öncelikle kendini ürperti ve vesvese ve korku panik olarak belirtir. Tabii ki sonrasında duruma ve bireye bağlı olarak kişi de çok daha farklı etkiler gösterebilir. İnsana musallat olan cinler musallat oldu kişi korkutur, ürpertir ve devamlı olarak büyük bir şüphe içerisinde yaşamasına sebep olur.

 

Cinler ve ifritler manevi açıdan boşluklarına ve zayıflıklarını buldukları kişileri devamlı olarak bir korku içerisinde yaşatırlar. Cinlerin musallatı kısa sürmez. İnsanı intihara kadar sürükleyen bir etki altında yaşatırlar. Musallat oldukları kişiye kötü şeyler yapması için vesvese verirler. Örneğin o kişiler zina ya kumara kötülüklere ve de acizliklere bürünürler.

Cin Musallatı Nasıl Anlaşılır?

 

Cin musallatı altında olup olmadığınızı anlamadığı için bazı belirtileri sizde var olup olmadığını gözlemlemeniz şarttır öyle birkaç cin musallatı belirtileri şu şekildedir:

 

 • Musallat etkisi altında olan kişiler ibadetlerden uzaklaşır.
 • Kişide fiziksel ve ruhsal olarak olumsuzluklar görülmeye başlar.
 • Kişiler kötü alışkanlıklara müptela olmuş bir hal içerisine bürünürler.
 • Bedensel temizlikten uzak kalırlar.
 • Sürekli intihar ve kendilerine zarar verme düşünceleri içerisinde yer alırlar.
 • Korku, endişe, ürperti ve kötü hislerden asla kurtulamazlar.
 • Sosyal hayatlarından koparlar ve özellikle de iyi kalpli insanlardan tamamen uzaklaşırlar
 • Aileleri ve yakın çevresi ile bağlarını koparırlar.
 • Gaipten sesler duyarlar ve görüntüler görmeye başlarlar.

 

 

Cinlerin musallat altına aldıkları kişi de yukarıdaki belirtilen mutlaka görülür. Tabii ki bu belirtiler duruma ve olaylara bağlı olarak değişkenlik gösterecektir. Ancak kabataslak bir olay örgüsü sunacaksak yukarıdaki adımları izlememiz mantıklı olacaktır.

 

Sirkeli su ile yıkanmak nazara iyi gelir mi? Tıklayarak okuyabilirsiniz.

 

Cin Musallatından Nasıl Korunmalı?

 

Cinlerin en belirgin özellikleri insanlara musallat olmaları ve o insanların hayatlarında geri dönüşü olmayan kötü izler bırakmalarıdır. Tabii ki de size musallat olan veya olmakta olan cinleri zararsız bir hale getirmek mümkündür. Ya da herhangi bir cin musallatı vakası ile karşı karşıya kalmamak için bu musallatı baştan yok etme şansınız da mümkündür. Bu noktada yapmanız gereken en önemli cin sahiplenmesi belirtileri yaşadığınız anda iyi niyetli, işinde profesyonel ve usta olan bir hocaya görünmektir. Kudretli ve doğuştan gelen üstün yeteneklere sahip olan hocalar size ve vefk, muska ve dua uygulamaları ile direkt olarak yardımcı olacaktır. Evet, musallat çok kötü bir şeydir ve bazen geri dönüşü olmayan yollara götürebilir. Ancak kesinlikle çözümsüz değildir ve size yardımcı olacak çok iyi hocalar vardır. Hoca ve âlimler size musallat gibi daha bir çok kötü etkenlerden korunmanız için çalışmaktadırlar. Onlar doğuştan büyük bir kudret ve yeteneğe sahip olan alim kimselerdir. Bu nedenle onlardan yardım almak sizin hayatınızın kurtulmasına ve de yenilenmesine sebep olacaktır. Bu tür uygulamaları hayata geçiren profesyonel ve son derece iyi niyetli bir hoca bulmak için sitemizdeki yazılardan ve yol gösterici önerilerden yardım alabilirsiniz.

Cinlerden Korunmak İçin Yapılması Gerekenler

İnsanların eylemleri Allah’ın izni olmadan hayata geçemez. Allah’ın izni ile bazı ayetler şeytanın şerrinden korunmak için korurlar. İşte o ayetlerden bazıları:

 

 • “Ne zaman şeytandan bir kötü düşünce seni dürtüklerse Allah’a sığın. Çünkü O işitendir, bilendir.” (A’raf, 7/200)

 

 • “Ve de ki: Rabbim şeytanların dürtüklemelerinden sana sığınırım ve onların yanımda bulunmalarından sana sığınırım.” (Müminun, 23/97-98)

 

 • Bir hadis ayette buyrulan şudur: Peygamber Efendimiz (s.a.v) mescide girdiğinde “Euzu billahil azimi ve bi vechihil kerimi ve suldanihil kadimi mineşşeydanirracimi” duasını okur ve şöyle buyururlardı. “Bu duayı okuyan için şeytan der ki, ‘O kimse günün diğer vakitlerinde de benim şerrimden muhafaza edilir.’ ” (Ebu Davud, Salat, 446)

Cin Musallatından Kurtulmak İçin Okunacak Dua ve Sureler

 

Herhangi bir hocaya ulaşmadan önce kendi kendinize bazı sure ve dualari okuyarak şeytanın şerrinden de korunabilirsiniz. Cin Musallatından kurtulmak için okunacak sureler şu şekilde belirtilmiştir:

 

 • Bakara Suresi’ni okumak: “Bakara sûresinin sonunda iki ayet vardır ki, kim onları bir gece okursa, bunlar ona kâfi gelirler. Kötülük ve şerri def ederler.” (Buhari,Fezailü’l-Kur’an,10,17)
 • “Sûre-i Bakara’da Kur’an’ın baştacı, efendisi vardır. Hangi evde okunursa şeytan o evden çıkar, o da Ayet-el Kürsi’dir.
 • İhlas, Felak ve Nas Suresi’ni okumak: “Her akşam ve sabah üçer defa “Kulhüvallahü ehad” sûresiyle Nâs ve Felâk sûrelerini oku, seni her türlü tehlike ve zarardan korumaya yeterli olur.”

Geçmişten günümüze süregelen insanları tehdit altında yaşamaya mecbur eden şeytanın bu felaket şerrinden korunmamız birkaç yolla mümkündür bu yazımızda bunları gördük. Öncelikle bu tür şikayetlerinize şüpheleriniz varsa kesinlikle bir hocadan yardım almanızı öneririz. Sonrasında da kendi kendinize yukarıda belirttiğimiz sureleri ve duaları okuyarak daha korunaklı bir hal alabilirsiniz. Allah’ın da izni ile başarılımayacak şey yoktur. Unutmayın ki Allah bizim yanımızdadır ve ona güvenerek ona dua ederek başaramayacağımız şey yoktur sizde şeytanın şerrinden korunmak için bu dualarla Allah’a sığına bilir sonrasında da işinde usta bir hoca ile çalışmalar yaparak kendinizi korunma aşamasında hissedebilir ve gerçekten de koruna bilirsiniz.

Bu makaleyle ilgili geri bildirim gönderin.

İfrit ve Cin Musallatı Nasıl Olur, Nasıl Anlaşılır? Sıkça Sorulan Sorular

Cinlerden ve ifritlerden korunmanın en garanti ve de en kesin yolu tabii ki de Allah’a sığınarak, dualar etmektir ve iyi niyetli bir hoca ile çalışmaktır. Bu sayede o hocanın size hazırlayacağı ve size özel olacak vefk, muska ve dua uygulamaları ile cinlerden ve ifritlerde korunmanız, onların musallatlarına yem olmamanız mümkün olacaktır.

Cin musallatından korunmak ya da cinlerin direkt olarak kendisinden korunmanız için elbette ki bazı dua ve sureler mevcuttur. Bunlar: Ayetel kürsi, İhlas, Fatiha, Nas, Felak bakara gibi sure ve dualardır. Bu dua ve surelerin sizi koruyabileceğine ve de Allah’ın izni ile sizi sakınacağına olan inancınızın da tam olmasını öneririz.

Nasıl ki insanlar alemi varsa cinlerin de bir alemi olduğunu bilmelisiniz. İşte ifritler de bu cinler aleminin en kuvvetli, en tehlikeli ve de en riskli cin türüdür. Öyle ki bu cin türünden kurtulmak bir insanın tek başına yapamayacağı, başaramayacağı bir şeydir.

Eğer herhangi bir cin musallatı vakası yaşıyorsanız hem fiziksel olarak hem de ruhsal olarak ciddi sorunlar ve olumsuzluklar yaşamaya başlarsınız. Örneğin kesintisiz bir baş ağrısı, bedeninizde oluşan bazı lekeler, devamlı olarak mutsuz olma ve ağlama hali gibi belirtiler sizin herhangi bir Jean musallatı altında olduğumuzun kanıtı olabilir.

Eğer ki iyi niyetli bir hoca ile çalışma gibi bir planınız varsa bu durum Allah’ın da izniyle size musallattan tamamı ile kurtarabilir. Ancak inanmanız ve hocanın bütün uygulamalarına uymanız şarttır. Aksi taktirde kısa bir süre içinde bu musallattan kurtulmanız pek de mümkün olmayacaktır

Bu Makale Hakkında

Medyum Hocalar
Bu makale Medyum Hocalar tarafından yazılmıştır.
Kategoriler: Gizli İlimler
Yazdır
Bu sayfaya 2446 defa erişilmiş.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

8 Evet
8 Hayır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlama Duası